Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłży

AKTUALNOŚCI, strona 22:

Rekrutacja osób do Programu teleopieka

Utworzono dnia 12.05.2020

W związku z otrzymaną dotacją na realizację programu usług teleopiekuńczych przy wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego, Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłży zaprasza osoby powyżej 60 roku życia do udziału w pilotażowym programie usług teleopiekuńczych. Programem zostanie objęte 30 osób. Planowana realizacja programu od czerwca 2020r. do końca grudnia 2021r...

czytaj dalej na temat: Rekrutacja osób do Programu teleopieka

Rusza program dla Seniorów – Usługi Teleopiekuńcze

Utworzono dnia 30.04.2020

Program usług teleopiekuńczych to nowoczesny system rozwiązania w zakresie poprawy opieki nad osobami starszymi w środowisku ich zamieszkania. Założeniem systemu usług teleopiekuńczych jest czuwanie nad bezpieczeństwem osób starszych, schorowanych dbających o swoje zdrowie.

W Gminie Iłża zostanie uruchomiony program wdrożeniowy usług teleopiekuńczych, który będzie realizowany przez 19 miesięcy od czerwca 2020 r. do 31 grudnia 2021 r. Środki na ten cel gmina otrzymała z dotacji celowej z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego z przeznaczeniem na zadanie własne gminy związane z organizowaniem i świadczeniem usług teleopiekuńczych w 2020 roku.

czytaj dalej na temat: Rusza program dla Seniorów – Usługi Teleopiekuńcze

Informacja o pracy Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

Utworzono dnia 30.04.2020

Z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawiorusa, mając na względzie troskę o zdrowie mieszkańców oraz pracowników w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Iłży nadal obowiązują zmiany w organizacji pracy.

Ośrodek – w miarę możliwości - wykonuje swoje zadania w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę mieszkańców. Wszelkie dokumenty i wnioski należy składać drogą elektroniczną na adres: mgops@ilza.pl, za pomocą platformy ePUAP, tradycyjnej poczty lub do skrzynki na listy zamieszczonej przy wejściu do Urzędu Miejskiego.

czytaj dalej na temat: Informacja o pracy Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

Pomoc Psychologiczna - COVID-19

Utworzono dnia 28.04.2020

Pomoc Psychologiczna dla mieszkańców Miasta i Gminy Iłża

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłży, informuje, iż osoby korzystające z pomocy społecznej jaki również objęte kwarantanną oraz pozostałe osoby potrzebujące wsparcia w sytuacji zagrożenia COVID-19 mogą skorzystać z bezpłatnej, telefonicznej pomocy psychologicznej...

czytaj dalej na temat: Pomoc Psychologiczna - COVID-19

Informacja dotycząca wypłaty świadczeń i zasiłków

Utworzono dnia 08.04.2020

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłży informuje, że dla osób, których forma wypłat jest realizowana przelewem na konto bankowe w dniu dzisiejszym tj. 08.04.2020r. na konta zostały wypłacone świadczenia rodzinne, zasiłki opiekuńcze, fundusz alimentacyjny, świadczenia wychowawcze oraz zasiłki z pomocy społecznej: zasiłki stałe, celowe i okresowe.

Osoby, które pobierają wyżej wymienione świadczenia i zasiłki w formie gotówkowej wypłata będzie realizowana w kasie Banku Spółdzielczego w Iłży  od dnia 08.04.2020r. do dnia 20.04.2020r.

Zwracamy się z prośbą do osób, które pobierają świadczenia w formie gotówkowej w kasie banku o terminowy odbiór świadczeń i zasiłków.

czytaj dalej na temat: Informacja dotycząca wypłaty świadczeń i zasiłków

Pomoc Psychologiczna - COVID-19

Utworzono dnia 26.03.2020

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłży, informuje, iż osoby objęte kwarantanną, jak również pozostałe osoby potrzebujące wsparcia w sytuacji zagrożenia COVID-19 mogą skorzystać z bezpłatnej, telefonicznej pomocy psychologicznej...

czytaj dalej na temat: Pomoc Psychologiczna - COVID-19

Komunikat

Utworzono dnia 24.03.2020

W związku z koniecznością podjęcia działań związanych z trwającą epidemią SARS-Cov-2 Dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iłży informuje, iż od dnia 19 marca 2020r. pracownicy tutejszego ośrodka w celu udzielania niezbędnych informacji osobom, które potrzebują pomocy pełnią dyżur telefoniczny...

czytaj dalej na temat: Komunikat

Pomoc dla Seniorów i osób niepełnosprawnych z terenu Gminy Iłża w zaiązku ze stanem zagrożenia epidemiologicznego

Utworzono dnia 22.03.2020

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej uruchamia usługę „Zakupy dla seniora” adresowaną do mieszkańców Gminy Iłża w wieku powyżej 60 roku życia, którzy zamieszkują samotnie lub z drugą osobą w podeszłym wieku lub z niepełnosprawnością, a związku ze stanem zagrożenia epidemiologicznego nie powinni opuszczać domu. Potrzeby w tym zakresie mogą również zgłaszać niepełnosprawni po 18 roku życia, którzy mieszkają sami.

czytaj dalej na temat: Pomoc dla Seniorów i osób niepełnosprawnych z terenu Gminy Iłża w zaiązku ze stanem zagrożenia epidemiologicznego

Wypłaty świadczeń - marzec 2020r.

Utworzono dnia 20.03.2020

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłży informuje, że od dnia 20.03.2020 r. do 25.03.2020r. będą wypłacane świadczenia rodzinne, świadczenia wychowawcze oraz świadczenia z pomocy społecznej.

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla seniorów

Utworzono dnia 16.03.2020

Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych  i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych...

czytaj dalej na temat: Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla seniorów

Godziny otwarcia:

Poniedziałek
                       800-1600
Wtorek                       730- 1530
Środa                       730- 1530
Czwartek                       730- 1530
Piątek                       730- 1530  


Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.