Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłży

Podsumowanie działań z zakresu promocji zdrowia i aktywności fizycznej z wykorzystaniem strategii profilaktycznych, skierowanych dla dzieci i młodzieży.

Utworzono dnia 18.12.2023

Podsumowanie działań z zakresu promocji zdrowia i aktywności fizycznej z wykorzystaniem strategii profilaktycznych, skierowanych dla dzieci i młodzieży.

Miło nam poinformować, iż Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Iłży po raz kolejny realizował spotkania dla dzieci i młodzieży oraz grup osób reprezentujących zachowania problemowe / ryzykowne.

Spotkania realizowane były w zakresie promocji trzeźwego stylu życia i wartości abstynencji oraz rozwiązywania problemów psycho-społecznych. Poruszano tematy związane z promowaniem zdrowego stylu życia, podnoszono świadomość wśród najmłodszych o negatywnych skutkach zbyt wczesnej inicjacji alkoholowej jak również uzależnień behawioralnych. Na terenie Miejsko Gminnego Ośrodka Sporu i Rekreacji w Iłży w dniu 16 czerwca odbył się Festyn  Rodzinny z okazji  „Dnia Dziecka” dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z naszej gminy o charakterze kulturalno – sportowym. Zabawę uatrakcyjniali  animatorzy z Centrum Elitarnej Edukacji. Dzieci i młodzież chętnie uczestniczyli w licznych konkursach, malowaniu buziek, układach tanecznych. Najmłodsi milusińscy  spędzali czas w kąciku klocków gigantów, słomek konstrukcyjnych i klocków drewnianych typu Jenga. Gwoździem programu był pokaz baniek mydlanych oraz festiwal tęczowych kolorów.

  

Dzięki wsparciu i hojności Giełdy „Rolno – Spożywczej Rynku Hurtowego ” S.A. w Radomiu oraz Piekarni Szczepan Krakowiak uczestnicy festynu mogli miło spędzić czas przy poczęstunku zajadając ciepłe kiełbaski i słodkości.

W ramach pożegnania wakacji w dniu 26 sierpnia wraz z grupą  22 dzieci udaliśmy się  autokarem do Nadleśnictwa  Marcule. Wspólne spotkanie rozpoczęliśmy od zwiedzania ogrodu botanicznego – Arboretum.  Mieliśmy przyjemność  wraz z panem leśniczym podziwiać  kolekcję drzew i krzewów oraz mini zwierzyniec. Animatorzy  z Centrum Elitarnej Edukacji poprzez  zabawy integracyjne na świeżym powietrzu uatrakcyjniali nam kilkugodzinny  pobyt na terenie Nadleśnictwa Marcule. Dzieci uczestniczyły w licznych konkursach z nagrodami, zabawach tanecznych, kąciku plastycznym, zabawach muzycznych, malowaniu buziek. 

Podczas zabawy energii dodawał dzieciom ciepły posiłek w formie kiełbasek z grilla oraz  przekąski. Wspólne spotkanie zakończyliśmy pokazem baniek mydlanych i konfetti.

Miło spędzony czas zawdzięczamy życzliwości Nadleśniczemu Panu Tadeuszowi Misiakowi oraz pracownikom Nadleśnictwa  Marcule.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację działań profilaktycznych na rzecz dzieci i młodzieży z naszej Gminy. 

Za okazane serce i wsparcie serdecznie dziękujemy.
  

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek
                       800-1600
Wtorek                       730- 1530
Środa                       730- 1530
Czwartek                       730- 1530
Piątek                       730- 1530  


Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.