Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłży

Całodobowe leczenie zaburzeń nerwicowych i innych u dorosłych (do 65 roku życia) w Radomiu

Utworzono dnia 05.10.2020

Całodobowe leczenie zaburzeń nerwicowych i innych u dorosłych (do 65 roku życia) w Radomiu


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu informuje, że w związku z nasilaniem się epidemii koronawirusa utrudniającej dostęp do pomocy psychologicznej, psychiatrycznej i psychoterapii osobom cierpiącym z powodu zaburzeń nerwicowych i innych informujemy, że całodobowy Oddział Leczenia Zaburzeń Nerwicowych, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania w Radomiu przyjmuje pacjentów dorosłych do 65 roku życia. W programie leczenia między innymi: psychoterapia grupowa, psychoterapia indywidualna, trening autogenny Schultza, psychodrama, psychoedukacja oraz dietoterapia i farmakoterapia. Prowadzona jest także terapia rekreacyjna (spacery na terenie parku szpitalnego, muzyka relaksacyjna, karaoke, tenis stołowy, piłkarzyki, zajęcia na siłowni, wieczorki poetyckie i taneczne oraz inne gry i zabawy towarzyskie. Leczenie trwa od 8 do 12 tygodni i jest bezpłatne w ramach NFZ. Przyjmowani są pacjenci chodzący - zdolni przy tym do samoobsługi.
Gdy z zaburzeniami nerwicowymi współistnieje uzależnienie od alkoholu wymagane jest najpierw odbycie leczenia odwykowego i utrzymywanie abstynencji. Do Oddziału wymagane jest skierowanie od Lekarza psychiatry lub od Lekarza rodzinnego.
Gwarantujemy wykonanie badań laboratoryjnych oraz m.in. EEG, EKG, RTG, USG tarczycy, USG jamy brzusznej, a także konsultacje m.in.: internisty, dietetyka, ginekologa, okulisty, laryngologa, ortopedy, chirurga i   dermatologa.
W wyniku leczenia ustępują między innymi: przygnębienie, zmęczenie, lęk, natrętne myśli i czynności, kłopoty ze snem, bezsenność, poczucie pustki wewnętrznej i bezradności, kryzys związany z wiekiem, z żałobą lub rozpadem związku. Ponadto pacjent uczy się rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie ze stresem i samotnością oraz sprawniejszego rozwiązywania problemów i trudności życiowych, poprawie ulega też poczucie wartości własnej i poziom asertywności. U osób z zaburzeniami odżywiania następuje m.in. zmiana zachowań związanych z jedzeniem oraz korekta samooceny i obrazu ciała.
 
Przeciwskazaniem do leczenia w tutejszym Oddziale są:

  • myśli samobójcze
  • zaburzenia psychotyczne
  • zaburzenia na podłożu organicznym
  • osłabienie pamięci i koncentracji uwagi
  • nasilona drażliwość i wybuchowość
  • osłabienie słuchu
  • znaczne osłabienie słuchu i ostrości wzroku
  • BMI poniżej 14
  • ciężka, nieustabilizowana choroba somatyczna


Adres:
26-607 Radom, ul. Krychnowicka 1, tel: 48 332 45 81
e- mail: nerwice@szpitalpsychiatryczny.radom.pl lub nerwiceradom@op.pl

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek
                       800-1600
Wtorek                       730- 1530
Środa                       730- 1530
Czwartek                       730- 1530
Piątek                       730- 1530  


Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.